„Sveikatiada“

Apie programą „Sveikatiada“tmplogo

Tai socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklų bendruomenėse. Išskirtinis dėmesys šiame projekte skiriamas ugdyti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius mokiniams patrauklioms priemonėmis – žaidynėmis, viktorinomis, mankštomis, šokiais bei kita netradicine interaktyvia veikla pamokose, pertraukose ir po pamokų.

Pusryčių klubo pamokos vyks normalaus mokyklos pamokų tvarkaraščio metu. Atsižvelgiant į studentų paskaitas​,​bent jau Vilniuje stengėmės, kad pamokos mokyklose vyktų apie 12val. Praeitais metais Vilniuje projektą įgyvendinti mums padėjo VUSA. Su kiekviena mokykla individualiai derinsime pamokų tvarkaraštį. Spalio mėnesį dalyvaus trys mokyklos, lapkričio – 2. Viso 15-16 klasių.

Bus sudaryti tvarkaraščiai, kurioje konkrečiai mokykloje, kurioje klasėje ir kabinete vyks pamokos. Koordinacija ir informacijos pateikimas vyksta per google sheet, kur su visais savanoriais pasidalinama info ir jame patys savanoriai pildo laukelius dėl savo dalyvavimo.

Studentai gaus pamokų aprašymus, pagal kuriuos turės pasiruošti pamokoms. Turėtų būti vienas koordinatorius, kuris būs atsakingas už studentų suradimą, jeigu kartais nė vienas iš studentų neužsirašė konkrečiai pamokai (pvz pamiršta užsirašyti, ar ne taip būna ką nors supratę). Spalio 3d. prasideda pirmose mokyklose pamokos. Tą dieną mokyklose vyks pristatymas apie ką projektas ir bus daugiau žaidimai. Studentams tai pamokai nereikia nieko ruoštis. Po pamokų mokykloje susitikčiau su visais savanoriais, kad pristatyti projektą “gyvai”.

Kanceliarinės priemonės bus pristatytos į mokyklas. Rugsėjo 20d. paaiškės konkrečios mokyklos.

Viso projektui reikia 10-12 studentų. Už pamokas bus mokamas honoraras. Apie 8-10 Eur už pamoką.

Apie dalyvavimą šiame projekte sužinotų visos Lietuvos mokytojai, o taip pat bus rašomi straipsniai įžiniasklaidą.

Taip pat iš šio projekto Visuomenės sveikatos specialybės studentas​ galėtų pasidaryti sau kursinį darbą, nes vyko moksleivių apklausa praeitais metais Vilniuje ir šiais metais vyks Kaune. Viso respondentų skaičius – apie 1000 moksleivių.​

Puslapis : http://sveikatiada.lt/

El. paštas : margarita@sveikatiada.lt