„SEIMUI STUDENTAI DZIN? #PATAISA“.

Akcija prieš septyneto modelį

Birželio 17 dieną Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete (toliau – ŠMKK) buvo priimtas sprendimas neatsisakyti „septyneto“ modelio ir teikti jį Seimui.

Septyneto modelis – geriau nei vidutiniškai („7“)  besimokančio ir skolų neturinčio studento samprata.

Nors posėdžio eigoje vyko pakeitimų, kurių metu nuspręsta nesiekti pervadinti septyneto, anksčiau reiškusio „vidutiniškai“ į „pakankamai gerai“, tačiau studentai pabrėžę šio modelio ydingumą liko neišgirsti. Anot Lietuvos studentų sąjungos (toliau – LSS) prezidento Pauliaus Baltoko, labiausiai koją kišo laiko stoka ir skubotas sprendimų priėmimas. Skirtinga septyneto vertė skirtingose aukštosiose mokyklose (toliau – AM) ir studijų kryptyse buvo įrodyta ir nei vienos diskusijų pusės nepaliko abejingos, tačiau trisdešimties minučių bėgyje neatsiradęs atitinkamas ir geresnis variantas sugrąžino studentus į tikrovę. Panaši situacija neguodė ir kalbant apie akademinės skolos sąvokos klausimą, kuris yra ypač opus, kuomet diskutuojama apie skirtingą šio žodžių junginio traktavimą skirtingose AM. Posėdžio narių momentinį vienbalsiškumą, susijusį su siekiu braukti minėtą sąvoką iš naujai formuojamo straipsnio,  nustelbė priimtas kitas sprendimas.

ŠMKK nutarimu ši įstatymo pataisa jau šią savaitę  pasieks Seimą ir taps svarstytinu. Komplikuotą, tačiau taisytiną padėtį šiuo metu gali pakeisti kiekvieno studento balsas, o tuo tarpu ir Tavo!

Laiko nėra daug, tad nelik abejingas ir prabilk garsiai apie tai, jog Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio papildymas, kuriame yra apibrėžiamas geriau nei vidutiniškai besimokantis studentas, diskriminuoja Tave ar kitus Tave supančius studentus.

LSS ir visų aukštųjų mokyklų studentų savivaldų organizuojama akcija prasideda pirmadienį – birželio 22 dieną – 10 valandą ryto.

Sek naujienas, susijusias su šia tema, mūsų socialinio tinklo Facebook paskyroje Kauno kolegijos studentų atstovybė bei internetiniame puslapyje www.kksa.lt. Savo nepasitenkinimą  šiuo galimai įsigaliosiančiu įstatymu gali padaryti visiems matomą, jei Facebook‘e prie savo etiškai išreikštos nuomonės ar padėtį puikiai atspindinčios nuotraukos prirašysi „#PATAISA“.

 

1977481_914931095215729_1254472203537987473_n 11650613_1110239988993427_1564613639_n